Czytaj więcej...Na strzelnicy brackiej działacze i sympatycy Porozumienia Samorządowego brali udział w zawodach strzeleckich zorganizowanych przez Klub Radnych PS Rady MGR.

Czytaj więcej...Chyba na przekór obiegowym opiniom, że Rawicz jest brudnym miastem, Przedsiębiorstwo Oczyszczania Miasta „EKO” z Kalisza, przy użyciu specjalistycznej myjki, czyściło wkłady do ulicznych koszy.

Czytaj więcej...Do Urzędu MGR dotarła tablica jako potwierdzenie, że "Orlik" w Sarnowie uzyskał miano "Boiska na Medal 2012", przyznawanego przez Polski Klub Infrastruktury w ramach programu "Budujemy Sportową Polskę".

Czytaj więcej...Na wrześniowej sesji radni planują podjęcie uchwały w sprawie przekształcenia ZWiK w spółkę prawa handlowego. W związku z tymi zamiarami w Zakładzie Wodociągów i Kanalizacji burmistrz spotkał się z przedstawicielami załogi i związków zawodowych.

W ostatnich tygodniach w "Życiu Rawicza" ukazało się kolejno kilka "listów" Grzegorza Kubika, w których radny odnosi się do działalności burmistrza Rawicza. Zamieszczony w dzisiejszym numerze tygodnika list G. Kubika nosi tytuł: "Głos w sprawie prac nad Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Gminy Rawicz"

Czytaj więcej...Lato w pełni, więc absencja dziennikarzy spowodowana urlopami, a do tego jakieś zmiany w redakcjach spowodowały niewielkie zainteresowanie mediów wydarzeniami w gminie.

Po czterech miesiącach poszukiwania nowego inwestora dla rawickiego zakładu Gazomet, będącego od trzech lat własnością amerykańskiej korporacji Honeywell, dzisiaj w południowych godzinach Marek Polowczyk, kierujący grupą negocjacyjną do spraw sprzedaży rawickiego zakładu, dokończył rozmowy w sprawie nabycia udziałów przez nowego inwestora od amerykańskiego właściciela.

Czytaj więcej...Dla upamiętnienia ofiar „krwawego piątku”, bezrobotnych manifestantów, którzy zginęli podczas protestów głodowych na rawickim Rynku, przedstawiciele samorządu powiatowego i gminnego złożyli kwiaty przy tablicy upamiętniającej zastrzelonych podczas demonstracji w 1921 r.