Czytaj więcej...W siedzibie Cechu Rzemiosł Różnych w Rawiczu odbyło się doroczne spotkanie podsumowujące działalność rzemiosła w 2011 roku. Leszek Stoiński, kierownik Cechu zapoznał zebranych z podstawowymi obowiązkami przedsiębiorców w zakresie ochrony środowiska.

Czytaj więcej...Dzień Pracownika Socjalnego – święto obchodzone w Polsce 21 listopada, wprowadzone ustawą o pomocy społecznej z 29 listopada 1990, upamiętnia spotkanie w miejscowości Charzykowy w 1989 r., w którym uczestniczyli Jacek Kuroń, Joanna Staręga-Piasek oraz pracownicy pomocy społecznej szczebla wojewódzkiego.

Czytaj więcej...Julita Augustyniak, rzecznik gminy cotygodniową konferencję dla dziennikarzy rozpoczęła od informacji o powiatowym treningu systemu wykrywania i alarmowania oraz wczesnego ostrzegania. W czwartek, 24 listopada w ramach testów o godzinie 12:00 na ok. minutę zostaną uruchomione syreny alarmowe.

Czytaj więcej...Z uwagi na limit miejsc w sali Domu Strażaka w Zielonej Wsi, impreza z okazji Dnia Seniora dla mieszkańców Hazów odbyła się w dwóch turach. W środę, 16 listopada spotkali się seniorzy Zielonej Wsi i Wydaw, a dnia następnego w czwartek z pozostałych wsi: Sikorzyna, Stwolna, Zawad, Łakty i Ugody.

Czytaj więcej...Ochotnicza Straż Pożarna w Dębnie Polskim obchodziła 115. rocznicę powstania. Z tej okazji na placu, w miejscu gdzie kiedyś stała remiza w Dębnie Polskim, odsłonięta została i poświęcona rzeźba Macieja Piotrowskiego przedstawiająca postać Św. Floriana, patrona strażaków.

Czytaj więcej...W Muzeum Ziemi Rawickiej otwarto wystawę „Postać Napoleona Bonaparte w ekslibrisie europejskich grafików”, na której wystawiono m.in. 50 ekslibrisów z kolekcji Andrzeja Włodarskiego, pracownika Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu.

Czytaj więcej...Dom Kultury wspólnie z Ośrodkiem Pomocy Społecznej zorganizowali X Gminny Dzień Seniora. Tradycyjnie na zasadzie wolontariatu w organizacji pomagała młodzież z Zespołu Szkół Zawodowych.

Czytaj więcej...Wulita Augustyniak, rzecznik prasowy Gminy Rawicz poinformowała o zadaniach, które gmina przygotowała do realizacji. Oraz przypomniała o najbliższych planowanych przez Gminę wydarzeniach.

Czytaj więcej...Na październikowej sesji, kiedy to opozycja nie zgodziła się na propozycję burmistrza, aby wybudować drogę zbiorczą na osiedlu domków jednorodzinnych w Sierakowie, kilka osób po raz pierwszy uczestniczyło w obradach Rady MGR. Po kilku dniach na różnych spotkaniach, niezależnie od siebie, zauważyli, że to, co po tej sesji zostało w mediach opisane, ma się nijak do tego, co widzieli i słyszeli 26 października 2011 r. na sali obrad w Ratuszu.