Czytaj więcej...Na XI sesji radni wybrali ławników na kadencję 2012-2015 do Sądu Rejonowego w Rawiczu oraz do Ośrodka Zamiejscowego w Lesznie Sądu Okręgowego w Poznaniu.

Czytaj więcej...W sali „Piecowej” Domu Kultury w Rawiczu odbył się wernisaż wystawy oryginalnych chińskich wycinanek okiennych oraz spotkanie z dr Henrykiem Brandysem, orientalistą i archeologiem, znawcą kultury Dalekiego Wschodu.

Czytaj więcej...W sali widowiskowej Domu Kultury udostępniona jest wystawa prac studentów ostatniego roku Wydziału Architektury Politechniki Poznańskiej, na których autorzy zaprezentowali rozwiązania architektoniczno-urbanistyczne rawickiego rynku oraz terenów popoligonowych.

Czytaj więcej...Rocznica wyboru kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową była po raz pierwszy obchodzona po beatyfikacji polskiego papieża, na sześć dni przed Jego wspomnieniem liturgicznym, wyznaczonym przez Watykan.

Czytaj więcej...Z okazji Dnia Edukacji Narodowej w sali portretowej w Ratuszu odbyła się uroczystość wręczenia nagród wyróżnionym nauczycielom. Po wręczeniu nagród z okolicznościowym programem wystąpiły dzieci z Przedszkola nr 6 Przyjaciół Kubusia Puchatka.

Czytaj więcej...W Departamencie Programów Rozwoju Obszarów Wiejskich Urzędu Marszałkowskiego burmistrz i skarbnik gminy Rawicz podpisali aneks do umowy na dofinansowanie budowy kanalizacji w Dębnie Polskim.

Czytaj więcej...Budowa placu zabaw wraz z drewnianą świetlicą i zagospodarowaniem terenu w Kątach, zrealizowana przy wsparciu środków z Departamentu Programów Rozwoju Obszarów Wiejskich pozyskanych z I edycji konkursu pn. "Pięknieje wielkopolska wieś", dobiegła końca.

Czytaj więcej...Ruszyła budowa kompleksu boisk sportowych wraz z adaptacją istniejącego budynku na zaplecze sanitarno - szatniowe przy Szkole Podstawowej w Zielonej Wsi w ramach programu "Moje Boisko - Orlik 2012".

Czytaj więcej...Sołtys Wiesław Sędłak w Gimnazjum w Sierakowie zorganizował spotkanie mieszkańców ulic: Dożynkowej, Szklarniowej, Łąkowej, Sadowniczej, Owocowej, biegnących na północ od ul. Ogrodniczej.

Czytaj więcej...Informacje Julity Augustyniak, rzecznika prasowego Urzędu Miejskiego Gminy Rawicz przekazane na spotkaniu z redaktorami dotyczyły bieżących wydarzeń oraz planowanych narad.