Kolejna narada w sprawie programu dotyczącego promocji Plant Jana Pawła II poświęcona była realizacji wydawnictwa albumowego o naszych plantach.
W porządku obrad trzeciej sesji Rady Miejskiej Gminy Rawicz było m.in. uzupełnienie składu Rady i złożenie ślubowania przez dwie radne, Justynę Szajerkę i Bogumiłę Żyto.
To, co zimą cieszy dzieci, a więc obfite opady śniegu, co wprawia w dobry nastrój poetów patrzących na uroki zimy za oknem, co denerwuje kierowców, przysparza kosztów samorządom na akcje związane z odśnieżaniem dróg gminnych.
Rada Osiedla Stare Miasto oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Rawiczu zorganizowały na torze saneczkowym imprezę dla dzieci pod hasłem „My się zimy nie boimy”.
W dziewięćdziesiątą drugą rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego delegacje samorządu powiatowego i gminnego złożyły wiązanki kwiatów przed pomnikiem Żołnierza Polskiego (dawniej w latach międzywojennych był to pomnik Powstańców Wielkopolskich).
Najważniejszym momentem naszej polskiej wieczerzy wigilijnej jest składanie sobie życzeń i dzielenie się opłatkiem. To kilka chwil pełnych radości, wzruszeń i miłości.
W Dziennym Domu Pomocy Społecznej około trzydziestu podopiecznych w świątecznej atmosferze uczestniczyło w wigilijnym posiłku.
Uczniowie uczęszczający na zajęcia w świetlicach socjoterapeutycznych spotkali się w Domu Kultury na opłatku.
Jak co roku z okazji świąt Bożego Narodzenia, delegacja radnych powiatowych i gminnych Porozumienia Samorządowego gościła w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej Centrum Rehabilitacji Medycznej i Ośrodek Osób Niepełnosprawnych.
Z własnoręcznie wykonanymi laurkami, tradycyjnie jak co roku przyszły przedszkolaki wraz z wychowawczyniami do Urzędu MGR, aby pracownikom złożyć życzenia.
W Domu Kultury zamontowany został elektryczny podnośnik, który umożliwi osobom niepełnosprawnym dostanie się do sali Witrażowej i także na korzystanie z sali Widowiskowej.
Członkowie Chóru Arion na spotkaniu w sali Domu Kultury przygotowali wieczerzę wigilijną, na której łamali się opłatkiem i złożyli sobie życzenia.
Podczas cyklicznego spotkania burmistrzów z redaktorami mediów Julita Augustyniak z GCI poinformowała o ostatnich wydarzeniach związanych działalnością samorządu w końcówce roku.
Na spotkaniu w rawickim kole Związku Żołnierzy Wojska Polskiego Celestyn Kwiecień, prezes koła dokonał podsumowania działalności związku w 2010 r.
Roczna narada prezesów jednostek OSP gminy Rawicz odbyła się w strażnicy PSP. Naradę prowadził druh Jan Solak, prezes Zarządu Powiatowego OSP.
W piątek burmistrzowie i kierownicy wydziałów spotkali się z radnymi Klubu Platformy Obywatelskiej z liderem Jackiem Gwizdkiem.
Tradycyjnie w końcówce roku dyrektorzy gminnych szkół, placówek oświatowych, zdrowia, kulturalnych i sportowych oraz OPS spotykają się z panią naczelnik wydziału Edukacji i Spraw Społecznych, zastępcą burmistrza i burmistrzem na podsumowaniu mijającego roku.
Cykliczna narada sołtysów miała być poświęcona pracom przy budowie wałów na Dabroczni. Jednak zaproszony na naradę Franciszek Halec, dyrektor leszczyńskiego oddziału Wojewódzkiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych nie przybył na spotkanie, bo dwa dni wcześniej podczas wizytacji robót pękł pod nim zbyt kruchy lód i dyrektor zamoczył się w tej rzece. A potem, oczywiście rozchorował się.
Właściciel firmy „POL-DRÓG Kościan” Sp. z o.o. i właściciel Przedsiębiorstwa Usługowo – Budowlanego INFRAKOM Sp. z o.o. z Wolsztyna w Urzędzie MGR spotkali się z burmistrzem i szefami wydziału Inwestycyjno-Technicznego w sprawie nie zakończonej w terminie budowy ul. Konopnickiej.
Na spotkaniu Rady Osiedla Stare Miasto omawiane były plany inwestycyjne na najbliższe lata. Burmistrz przypomniał, że w 2011 r. jest planowana przebudowa ul. Staszica w Rawiczu za 220.000 zł i na to zadanie jest dokumentacja.
Dr Jan Ermanowicz, przedstawiciel Pracowni Badań Opinii Publicznej Społeczności Lokalnej i Rynku rozmawiał z burmistrzami na temat tworzenia niepublicznych placówek oświatowych i wychowawczych, proponując wykonanie w gminie Rawicz badania społecznej akceptacji tej formy zarządzania szkołami i przedszkolami.
W rawickim starostwie odbyła się pierwsza po wyborach samorządowych narada starosty, burmistrzów i wójta. Włodarze gmin i powiatu wyrazili chęć kontynuowania cyklicznych narad, podobnie jak to miało miejsce w poprzednich kadencjach. Ustalono, że gospodarzami następnych spotkań będą kolejno burmistrzowie: Rawicza, Bojanowa, Miejskiej Górki, Jutrosina i Pakosławia.
We wtorek odbyło się drugie z cyklu spotkań burmistrza i naczelników wydziałów z radnymi. Dyskusja z radnymi Klubu Porozumienia Samorządowego dotyczyła bardziej tego, jak do realizacji programu wyborczego PS, przełożonego na projekt budżetu na 2011 r., przekonać radnych pozostałych klubów.
Działacze hazackich wsi, którzy uczestniczyli w programie aktywności lokalnej, prowadzonym przez Miejsko Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Rawiczu, z okazji Świąt Bożego Narodzenia zorganizowali imprezę pt. „Partnerska Choinka” ubierając choinkę przed Szkołą Podstawową w Zielonej Wsi.
Zgodnie z propozycją burmistrza, złożoną na ostatniej sesji Rady MGR, w poniedziałek odbyły się pierwsze rozmowy dwustronne, w których z jednej strony wzięli udział radni z Klubu Samorządowej Akcji Wyborczej z liderem Grzegorzem Kubikiem, a z drugiej – burmistrzowie i kierownicy wydziałów.
Członkowie Rady Osiedla Mikołajewicza na cyklicznej naradzie omawiali sprawy bezpieczeństwa oraz stan przejezdności dróg w okresie zimowym.
Pierwsze po wyborach spotkanie z dziennikarzami prowadziła Julita Augustyniak z Gminnego Centrum Informacji. Poinformowała o trwających w gminie pracach inwestycyjnych i planowanych działaniach stowarzyszeń.
Jedną z konkurencji sportowych, która odbędzie się w ramach cyklu imprez promujących Planty Jana Pawła II, będzie 24-godzinny bieg wokół rawickich plant.
Na kończącym rok spotkaniu działaczy Rodzinnego Ogrodu Działkowców im. Tadeusza Kościuszki prezes Grzegorz Goździk podsumował działalność Zarządu w 2010 r.
W restauracji „Sportowa” odbyło się ostatnie w tym roku, świąteczno-noworoczne spotkanie członków i sympatyków Rawickiego Klubu Sportowego „BOCK”.
Minęło dziesięć lat od czasu, gdy Piotr Piotrowicz szef Południowej Oficyny Wydawniczej z Jarocina przejął od Łukasza Aleksandra redakcję wydającą stworzony w 1997 r. przez Zygmunta Musielaka tygodnik „Obserwator Rawicki”. Po przejęciu przez Południową Oficynę Wydawniczą tygodnik zmienił nazwę i już od dziesięciu lat ukazuje się pod tytułem „Życie Rawicza”.
W Urzędzie MGR odbyło się spotkanie w sprawie ustalenia warunków, na jakich ENEA będzie wykonywała konserwację oświetlenia ulicznego w gminie Rawicz w roku 2011.
Mimo zapewnień złożonych burmistrzowi 20 października br. przez kierownictwo konsorcjum, składające się z firmy „POL-DRÓG Kościan” Sp. z o.o. i Przedsiębiorstwa Usługowo – Budowlanego INFRAKOM Sp. z o.o. z Wolsztyna, że budowa drogi na ul. Konopnickiej zostanie skończona w terminie, to wykonawcy jednak nie wywiązali się z zobowiązań.