W kinie Promień odbyła się inauguracja roku akademickiego w Rawickim Uniwersytecie Trzeciego Wieku.
W kinie Promień odbyła się inauguracja roku akademickiego w Rawickim Uniwersytecie Trzeciego Wieku.
Mieszkańcy Masłowa większą część funduszu sołeckiego na 2011 r. przeznaczyli na doposażenie boiska sportowego, które mieści się za Szkołą Podstawową.
Podczas zebrania mieszkańców Dębna Polskiego w sprawie podziału funduszu sołeckiego na 2011 r. dyskutowano na temat aktualnie trwającej budowy kanalizacji sanitarnej.
Wydawało się, że bezkonfliktowo przebiegnie chyba już przedostatnia sesja V kadencji Rady MGR. Na początku sesji wystąpił Zdzisław Stoiński, dyrektor kontraktu budowy drogi ekspresowej S5 z firmy Alpine Bau i poinformował o rozpoczętej inwestycji. Niestety, końcówka 40 sesji Rady Miejskiej Gminy Rawicz odbyła się w oparach napromieniowanych złą energią.
Folwark jest w gminie jedyną wsią, która do tej pory nie ma ani jednej twardej drogi, tylko wszystkie gruntowe. Stąd tematem wiodącym zebrania w sprawie podziału funduszu sołeckiego na 2011 r. była dyskusją nad poprawą dróg w sołectwie.
W Urzędzie MGR odbyło się spotkanie burmistrza z mieszkańcami osiedla Sierakowo, którzy sąsiadują z niedawno powstałym przy ul. Sarnowskiej placu składowym węgla i miału. Jest on dla sąsiadów uciążliwy.
W siedzibie Rawickiego Koła Związku Żołnierzy Wojska Polskiego odbyło się zebranie, na którym płk rez. Franciszek Walkowiak poinformował o wynikach krajowego zjazdu organizacji. Ustalono na nim, że stowarzyszenie będzie nosiło nazwę Związek Żołnierzy Wojska Polskiego.
Na zebraniu wiejskim w sprawie podziału funduszu sołeckiego na 2011 r. mieszkańcy Sarnówki większość środków przeznaczyli na zakup modułu namiotu o wymiarach 5m na 10 m, który ma im służyć do organizacji imprez.
Członkowie Rady Osiedla Mikołajewicza na comiesięcznym spotkaniu ustalili szczegóły Rodzinnego Rajdu Rowerowego, który zaplanowali na 7 października 2010 r.
W Rawiczu oficjalnie został otwarty Punkt Obsługi Ubezpieczonych Narodowego Funduszu Zdrowia. Mieści się on przy ul. Ignacego Buszy 5.
Na cotygodniowym spotkaniu z dziennikarzami lokalnych mediów Julita Augustyniak z GCIiDS poinformowała o zakończonych i aktualnie prowadzonych gminnych inwestycjach.
W 71. rocznicę utworzenia Polskiego Państwa Podziemnego przedstawiciele samorządu Gminy Rawicz przed pomnikiem Żołnierza Polskiego w Rawiczu złożyli kwiaty.
Podczas zebrania mieszkańców Szymanowa w sprawie podziału funduszu sołeckiego na 2011 r. najwięcej kontrowersji wzbudzał stan dróg we wsi w związku z aktualnie trwającą budową kanalizacji sanitarnej.
Mieszkańcy Izbic na zebranu w sprawie podziału funduszu sołeckiego na 2011 r. zdecydowali, że większość środków przeznaczą na doprowadzenie do użytku boiska znajdującego się po środku wsi.
Większa część zebrania w sprawie podziału funduszu sołeckiego na 2011 r. zdominowana była dyskusją nad stanem dróg w sołectwie. Zebrani uznali, że kwota funduszu sołeckiego nie pozwoli na podjęcie się remontu jakiegoś wybranego odcinka drogi, więc skupili się na sprawie remontu świetlicy w Żylicach.
W Domu Działkowca w ROD „Zielony Fort” obradowali prezesi ogrodów działkowych z powiatu rawickiego. Przewodniczył obradom Grzegorz Goździk, wybrany przewodniczącym Kolegium Prezesów na poprzednim zebraniu.
Trwają jeszcze roboty budowlane na ulicy Ogrodniczej i Zimowej. Zostały jeszcze do zakończenia prace na wylotach tych ulic. Potem zostanie jeszcze położenie warstwy wierzchniej asfaltu na całej długości wybudowanych ulic.
Prawie jednocześnie zakończyły się roboty na dwóch inwestycjach. Do użytku została oddana ul. Leśna oraz oddane zostały ul. Cechowa i Spółdzielcza.
W rawickim magistracie spotkali się przedstawiciele samorządów powiatu rawickiego i więksi odbiorcy energii elektrycznej instytucji samorządowych z przedstawicielami spółki „Creo Consulting” w sprawie utworzenia tzw. „grupy zamówieniowej”, która mogłaby być większym partnerem dla zakładów energetycznych dostarczających prąd.
Nieszkańcy na zebraniu w Sierakowie w sprawie wykorzystania środków z funduszu sołeckiego w 2011 r. zdecydowali, że większość pieniędzy przeznaczą na przygotowanie dokumentacji technicznej przebudowy drogi gruntowej na ul. Wzgórze.
Na zebraniu w Łąkcie w sprawie wykorzystania środków z funduszu sołeckiego w 2011 r. zebrani mieszkańcy zdecydowali, że większość pieniędzy przeznaczą na przygotowanie terenu pod plac zabaw.
Na cyklicznym spotkaniu z redaktorami mediów lokalnych, Julita Augustyniak z Gminnego Centrum Informacji i Dialogu Społecznego poinformowała o najważniejszych wydarzeniach ostatniego tygodnia w gminie.
Na boisku stadionu OSiR rozegrano mecze piłkarskie drużyn składających się z zawodników powyżej 35 roku życia.
Amatorzy malowania graffiti mogli (legalnie) popisać się swymi umiejętnościami w parku Domu Kultury.
Na zebranie w tej małej wsi przyszła wyjątkowo duża grupa mieszkańców. I chyba nie podział funduszu sołeckiego na zadania w 2011 r. był motywacją do takiej aktywności.
Na zebraniu w Łaszczynie w sprawie wykorzystania środków z funduszu sołeckiego w 2011 r. zebrani mieszkańcy zdecydowali, że większość pieniędzy przeznaczą na przygotowanie terenu pod plac zabaw.
W sali sesyjnej Ratusza odbyło się zebranie sympatyków Porozumienia Samorządowego, a wśród nich byli ci, którzy będą kandydować do różnych szczebli samorządów z listy tego ugrupowania. Zebraniu przewodniczył Piotr Domaniecki, szef sztabu wyborczego Komitetu Wyborczego Wyborców Porozumienia Samorządowego.
W Zielonej Wsi zebrani w sprawie rozdysponowania pieniędzy z funduszu sołeckiego w 2011, najpierw generalnie ponarzekali na stan drogi powiatowej biegnącej przez Zieloną Wieś i Wydawy, a potem dyskusja rozgorzała na temat, którą z dróg gminnych utwardzać.
Dla Floriana Zawiei, sołtysa Sikorzyna od lat problem z zalewaniem przez rzekę okolicznych pól i łąk jest najważniejszą sprawą do załatwienia. Stąd też na spotkaniu z mieszkańcami swojej wsi mógł podzielić się informacją o tym, że WZMiUW w Lesznie przystąpi jeszcze w tym roku do przebudowy wału po stronie wschodniej, od strony wsi, na rzece Dąbroczni.
W Zielonej Wsi trwa remont sali Szkoły Podstawowej. Środki na przebudowę w znacznej części pochodzą z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na zadanie „Remont świetlic Wiejskich w Słupi Kapitulnej i Zielonej Wsi wraz z zagospodarowaniem terenu”.
Powiatowy Zarząd Dróg ma zamiar przebudować fragment drogi powiatowej w Wydawach. Obecnie jest tam problem z niedrożną kanalizacją deszczową do odwadniana drogi.
Na zebraniu wiejskim w Wydawach mieszkańcy zdecydowali, że przeznaczą w 2011 r. większość pieniędzy z funduszu sołeckiego na utwardzanie gminnych dróg gruntowych.
W notariacie starostowie podpisali z burmistrzem akt notarialny przenoszący nieodpłatnie własność gruntu. Gmina podarowała powiatowi działkę gruntu przy ul. Młyńskiej w Rawiczu na poszerzenie terenów Zespołu Szkół Zawodowych.
Gmina Rawicz złożyła wniosek o dofinansowanie zadania pn. „Rozbudowa i przebudowa świetlicy wiejskiej w Zawadach” do konkursu ogłoszonego przez Zarząd Województwa Wielkopolskiego dla działania „Odnowa i rozwój wsi” w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 – 2013.
Urząd MGR zamierza wystawić cztery działki budowlane położone na terenie dawnego poligonu wojskowego, które frontem przylegają do nowo wybudowanego odcinka ul. Leśnej w Sierakowie.