Czytaj więcej...Na stadionie im. Floriana Kapały po raz 15. odbył się Turniej o Puchar Burmistrza na Żużlu. W zawodach wystartowali reprezentanci klubów z Ostrowa, Zielonej Góry, Gniezna, Poznania, Wrocławia, Rzeszowa, Lublina, Torunia, Częstochowy, Leszna i oczywiście gospodarzy.

Czytaj więcej...Na strzelnicy poligonowej odbyły się zawody strzeleckie z okazji Dnia Wojska Polskiego i akcji „Lato z LOK 2009”. Organizatorami festynu strzeleckiego był Urząd Miejski Gminy Rawicz, Zarząd Powiatowy LOK, Zarząd Koła nr 4 ZBŻZiORWP oraz OSiR.

Czytaj więcej...W 88. rocznicę tragicznie zakończonej manifestacji bezrobotnych na rawickim Rynku, przedstawiciele władz samorządowych złożyli kwiaty przed pamiątkową tablicą na Ratuszu, upamiętniającą zastrzelonych 19 sierpnia 1921 r. manifestantów.

 

Czytaj więcej...Szósta edycja zawodów w powożeniu zaprzęgami o puchar burmistrza Gminy Rawicz, dwukrotnie odwoływana z powodów złych warunków atmosferycznych, wreszcie mogła się odbyć w upalną niedzielę.

Czytaj więcej...Projektanci z firmy SYSTRA, autorzy dokumentacji przebudowy linii kolejowej E-59 Rawicz – Poznań przedstawili w Urzędzie MGR kolejną wersję koncepcji modernizacji odcinka linii kolejowej przebiegającej przez teren Gminy Rawicz.

Czytaj więcej...Na spotkaniu burmistrza z mediami, choć to okres "ogórkowy", redaktorzy interesowali się negocjacjami Urzędu Miejskiego z ENEA S.A., jako, że sporo lamp w mieście i na wsiach nie świeciło się od wielu tygodni.

Czytaj więcej...Mimo, że sezon lotów gołębi pocztowych w pełni, członkowie zrzeszeni w rawickim oddziale Polskiego Związku Hodowców Gołębi Pocztowych musieli doprowadzić teren siedziby stowarzyszenia w Sierakowie gdzie odprawiają ptaki do dalekich lotów do porządku po lipcowej wichurze.

Czytaj więcej...Po kilku miesiącach negocjacji doszło do porozumienia pomiędzy Urzędem Miejskim Gminy Rawicz a zakładem energetycznym ENEA S.A. w sprawie konserwacji oświetlenia ulicznego w Gminie Rawicz.

Czytaj więcej...Na wniosek Zarządu ROD „Zielony Fort” wzdłuż drogi gminnej, prowadzącej od ul. Świętojańskiej na otwarte kąpielisko na poligonie usuwane są stare akacje, które zostały uszkodzone podczas lipcowej nawałnicy, bądź są potencjalnym zagrożeniem dla korzystających z drogi przy „Zielonym Forcie”.

Czytaj więcej...Rejonowe Przedsiębiorstwo Melioracyjne w Żmigrodzie Sp. z.o.o realizuje zadanie „budowę kanalizacji deszczowej w Sierakowie na ul. Leśnej i na ul. Czeladniczej”. Po wybudowaniu kanalizacji deszczowej na ul. Czeladniczej firma rozpoczęła budowę odcinka deszczówki na ul. Leśnej.

Czytaj więcej...Na zwołanej do Urzędu Miejskiego Gminy Rawicz w trybie pilnym naradzie starosty i burmistrzów włodarze gmin powiatu rawickiego dyskutowali o likwidacji skutków nawałnicy, która 23 lipca Br. w naszym powiecie wyrządziła spore straty materialne i była przyczyną jednego śmiertelnego wypadku.

Czytaj więcej...Danuta Różanek, dyrektor rawickiego Oddziału WBK oraz Jarosław Młynarczyk, dyrektor i Bartosz Tomyslak kierownik zespołu Centrum Bankowości Biznesowej WBK w Poznaniu w Urzędzie Miejskim Gminy Rawicz wymieniali z burmistrzem informacje na temat projektów, które Gmina Rawicz mogłaby realizować w ramach inicjatywy JESSICA.