W Szkole Podstawowej w Masłowie powstała nowa izba lekcyjna w dobudowanym skrzydle do głównego budynku szkoły, która ma zostać wyposażona w sprzęt komputerowy.
W Szkole Podstawowej w Masłowie powstała nowa izba lekcyjna w dobudowanym skrzydle do głównego budynku szkoły, która ma zostać wyposażona w sprzęt komputerowy.
W Urzędzie Miejskim Gminy Rawicz odbyły się negocjacje w sprawie dostaw energii elektrycznej do oświetlenia ulic na terenie Gminy Rawicz.
W Gimnazjum im. Adama Olbrachta Przyjmy-Przyjemskiego w Sierakowie odbyła się akademia z okazji 218 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja.
Głównym punktem porządku obrad kwietniowej sesji Rady Miejskiej Gminy Rawicz była dyskusja nad sprawozdaniem z wykonania budżetu gminy za 2008 rok i głosowanie w sprawie absolutorium dla burmistrza za ubiegły rok.
Działkowcy Rodzinnych Ogrodów Działkowych „Zielony Fort” obradowali w Domu Działkowca na Pontonie na walnym zebraniu sprawozdawczym.
Po raz dziewiąty w obu rawickich gimnazjach Bractwo Kurkowe zorganizowało zawody strzeleckie dla gimnazjalistów. W eliminacjach wzięło udział 378 strzelców.
Po eliminacjach w gimnazjach uczniowie, którzy osiągnęli najlepsze wyniki strzelali w turnieju finałowym, rozegranym 25 kwietnia 2009 r. na strzelnicy Bractwa Kurkowego.
Dnia 26 kwietnia 2009 w wieku 89 lat zmarł śp. dr Henryk Kopczyk, członek Zarządu Związku Kadetów II Rzeczypospolitej, honorowy prezes Poznańskiego Klubu Kadetów II RP. Uroczystości pogrzebowe odbędą się w Poznaniu w dniu 5 maja na cmentarzu na Junikowie.
W Urzędzie Miejskim Gminy Rawicz Krzysztof Wieczorek, sołtys Kątów zorganizował zebranie mieszkańców w sprawie projektu technicznego budowy drogi przez wieś.
W siedzibie Wojewódzkiego Zarządu OSP odbyła się narada burmistrzów i prezesów OSP z gmin, które ubiegają się o sponsorowany zakup nowych wozów strażackich.
Na zaproszenie burmistrza w Urzędzie Miejskim Gminy Rawicz spotkali się przedsiębiorcy z Andrzejem Wiszowatym, głównym projektantem firmy ARCADIS, która realizuje projekt budowy obwodnic Rawicza, Bojanowa i Rydzyny na trasie ekspresowej S-5 i drodze krajowej nr 36.
Towarzystwo Przyjaciół Rawicza zorganizowało dla reprezentacji szkół podstawowych czwartą edycję konferencji „Kocham moje miasto”. W konferencji udział wzięli uczniowie klas piątych szkół podstawowych.
Redaktorzy lokalnych mediów w pierwszej kolejności interesują się na ogół tematami, które są na czołówkach ogólnopolskich publikatorów. W mijającym tygodniu tematem „number one” były „socjale” – stan budynków z mieszkaniami socjalnymi. Dlatego też w mediach obrywało się gminom i zarządcom lokali socjalnych.
Na ul. Sienkiewicza około godz. siódmej ciężarówka załadowana kostką brukową przejechała przez chodnik, uderzyła w płot i zatrzymała się na słupku od bramy.
Na pamiątkę insurekcji warszawskiej w 1794 r., kiedy to szewc Jan Kiliński poprowadził rzemieślników i pospolite ruszenie do walki o wyzwolenie Warszawy, 17 kwietnia obchodzony jest Dniem Rzemiosła. W sobotę 18 kwietnia w kościele pw. Św. A. Boboli odbyła się Msza Św. z okazji Dnia Rzemiosła.
W Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przedstawiciele Gminy Rawicz kontynuowali negocjacje z kierownictwem funduszu w sprawie dofinansowania z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko budowy kanalizacji w Masłowie i Szymanowie.
W Rosnówku pod Poznaniem Wielkopolski Ośrodek Kształcenia i Studiów Samorządowych zorganizował kolejny zjazd klubu wójtów, burmistrzów i prezydentów.
Głównym tematem narady samorządowej było finansowanie inwestycji.
Odcinek od ul. Kamienistej do zjazdu na działki ogrodnicze ścieżki rowerowej do Sarnowy został wybudowany.
Pierwszy mecz żużlowy w tym sezonie, rozegrany w drugie święto wielkanocne na stadionie im. Floriana Kapały w Rawiczu, zakończył się wymęczonym zwycięstwem zawodników gospodarzy. RKS Kolejarz Rawicz pokonał 46:43 gości - drużynę KSM z Krosna.
W tym roku mija 69. rocznica zbrodni katyńskiej. Z okazji Dnia Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej, który został ustanowiony na dzień 13 kwietnia Uchwałą Sejmu Rzeczypospolitej z dnia 14 listopada 2007 r., na Sarnowskim Rynku przed tablicami upamiętniającymi Józefa Skwarę, zamordowanego przez NKWD w 1940 roku w Katyniu i Edmunda Bondke, zamordowanego przez NKWD w 1940 roku w Starobielsku burmistrzowie i delegacja radnych Gminy Rawicz złożyli wiązanki kwiatów.
W Domu Kultury w uroczystym spotkaniu dzieci uczęszczających do rawickich świetlic terapeutycznych tradycyjnie udział wzięli członkowie Komisji Antyalkoholowej.
W budynku Ośrodka Pomocy Społecznej (dawne kasyno) na Wielkanocnym śniadaniu spotkali się seniorzy z Dziennego Domu Pomocy Społecznej.
Wiesława Zbąska, dyrektor Szkoły Podstawowej w Słupi Kapitulnej, stara się poprawiać standard swojej placówki.
Po przejęciu dróg od powiatu rawickiego w tym roku, Urząd Gminy w Rawiczu prostuje zaszłości komunikacyjne, które funkcjonowały jako „spuścizna” po dawnych czasach. Jednym z takich miejsc, które stwarza duże potencjalne zagrożenie dla poruszających się na Rynku jest wjazd na parking z dawnej drogi powiatowej.
W Urzędzie Miejskim Gminy Rawicz inspektorzy Urzędu Wojewódzkiego przeprowadzili kontrolę działalności Urzędu Stanu Cywilnego i Wydziału Spraw Obywatelskich.
W ramach współpracy z firmą Vulcan, tym razem w zakresie nowych rozwiązań informatycznych w oświacie, Wydział Edukacji i Spraw Społecznych zorganizował szkolenie prowadzone przez przedstawiciela firmy Vulcan dla dyrektorów szkół i nauczycieli na temat wykorzystania otwartej platformy edukacyjnej „Fronter”.
Na cyklicznym spotkaniu z dziennikarzami burmistrz poinformował o zdarzeniach, które miały miejsce od ostatniego spotkania i udzielił szczegółowych informacji na pytania zadane na poprzednim spotkaniu.
W rocznicę śmierci Jana Pawła II w kościele Farnym odbyła się Msza Święta dziękczynna za dar pontyfikatu Papieża Polaka oraz w intencji jego rychłej beatyfikacji. Podobnie, jak w latach poprzednich mieszkańcy zapalali znicze na Plantach Jana Pawła II i przed Jego pomnikiem.