Czytaj więcej...Dnia 26 kwietnia 2009 w wieku 89 lat zmarł śp. dr Henryk Kopczyk, członek Zarządu Związku Kadetów II Rzeczypospolitej, honorowy prezes Poznańskiego Klubu Kadetów II RP. Uroczystości pogrzebowe odbędą się w Poznaniu w dniu 5 maja na cmentarzu na Junikowie.

 

Czytaj więcej...Na zaproszenie burmistrza w Urzędzie Miejskim Gminy Rawicz spotkali się przedsiębiorcy z Andrzejem Wiszowatym, głównym projektantem firmy ARCADIS, która realizuje projekt budowy obwodnic Rawicza, Bojanowa i Rydzyny na trasie ekspresowej S-5 i drodze krajowej nr 36.

Czytaj więcej...Towarzystwo Przyjaciół Rawicza zorganizowało dla reprezentacji szkół podstawowych czwartą edycję konferencji „Kocham moje miasto”. W konferencji udział wzięli uczniowie klas piątych szkół podstawowych.

Czytaj więcej...Redaktorzy lokalnych mediów w pierwszej kolejności interesują się na ogół tematami, które są na czołówkach ogólnopolskich publikatorów. W mijającym tygodniu tematem „number one” były „socjale” – stan budynków z mieszkaniami socjalnymi. Dlatego też w mediach obrywało się gminom i zarządcom lokali socjalnych.

Czytaj więcej...Na pamiątkę insurekcji warszawskiej w 1794 r., kiedy to szewc Jan Kiliński poprowadził rzemieślników i pospolite ruszenie do walki o wyzwolenie Warszawy, 17 kwietnia obchodzony jest Dniem Rzemiosła. W sobotę 18 kwietnia w kościele pw. Św. A. Boboli odbyła się Msza Św. z okazji Dnia Rzemiosła.

Czytaj więcej...W Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przedstawiciele Gminy Rawicz kontynuowali negocjacje z kierownictwem funduszu w sprawie dofinansowania z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko budowy kanalizacji w Masłowie i Szymanowie.

Czytaj więcej...W Rosnówku pod Poznaniem Wielkopolski Ośrodek Kształcenia i Studiów Samorządowych zorganizował kolejny zjazd klubu wójtów, burmistrzów i prezydentów.
Głównym tematem narady samorządowej było finansowanie inwestycji.

Czytaj więcej...Pierwszy mecz żużlowy w tym sezonie, rozegrany w drugie święto wielkanocne na stadionie im. Floriana Kapały w Rawiczu, zakończył się wymęczonym zwycięstwem zawodników gospodarzy. RKS Kolejarz Rawicz pokonał 46:43 gości - drużynę KSM z Krosna.

 

Czytaj więcej...W tym roku mija 69. rocznica zbrodni katyńskiej. Z okazji Dnia Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej, który został ustanowiony na dzień 13 kwietnia Uchwałą Sejmu Rzeczypospolitej z dnia 14 listopada 2007 r., na Sarnowskim Rynku przed tablicami upamiętniającymi Józefa Skwarę, zamordowanego przez NKWD w 1940 roku w Katyniu i Edmunda Bondke, zamordowanego przez NKWD w 1940 roku w Starobielsku burmistrzowie i delegacja radnych Gminy Rawicz złożyli wiązanki kwiatów.

Czytaj więcej...Po przejęciu dróg od powiatu rawickiego w tym roku, Urząd Gminy w Rawiczu prostuje zaszłości komunikacyjne, które funkcjonowały jako „spuścizna” po dawnych czasach. Jednym z takich miejsc, które stwarza duże potencjalne zagrożenie dla poruszających się na Rynku jest wjazd na parking z dawnej drogi powiatowej.

Czytaj więcej...W Urzędzie Miejskim Gminy Rawicz inspektorzy Urzędu Wojewódzkiego przeprowadzili kontrolę działalności Urzędu Stanu Cywilnego i Wydziału Spraw Obywatelskich.

Czytaj więcej...W ramach współpracy z firmą Vulcan, tym razem w zakresie nowych rozwiązań informatycznych w oświacie, Wydział Edukacji i Spraw Społecznych zorganizował szkolenie prowadzone przez przedstawiciela firmy Vulcan dla dyrektorów szkół i nauczycieli na temat wykorzystania otwartej platformy edukacyjnej „Fronter”.

Czytaj więcej...Na cyklicznym spotkaniu z dziennikarzami burmistrz poinformował o zdarzeniach, które miały miejsce od ostatniego spotkania i udzielił szczegółowych informacji na pytania zadane na poprzednim spotkaniu.

Czytaj więcej...W rocznicę śmierci Jana Pawła II w kościele Farnym odbyła się Msza Święta dziękczynna za dar pontyfikatu Papieża Polaka oraz w intencji jego rychłej beatyfikacji. Podobnie, jak w latach poprzednich mieszkańcy zapalali znicze na Plantach Jana Pawła II i przed Jego pomnikiem.

Czytaj więcej...Krzysztof Kaczmarek, prezes ZPB Kaczmarek zorganizował dla samorządowców w zakładzie w Prusicach pokaz procesu produkcyjnego elementów do budowy kanalizacji według systemu Perfect na licencji austriackiej firmy Schlusselbauer.