W dziewięćdziesiątą piątą rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego, jak co roku w Rawiczu o godz. 12.00, zostały złożone wiązanki kwiatów przed pomnikiem Żołnierza Polskiego (dawniej - pomnikiem Powstańców Wielkopolskich).
W dziewięćdziesiątą piątą rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego, jak co roku w Rawiczu o godz. 12.00, zostały złożone wiązanki kwiatów przed pomnikiem Żołnierza Polskiego (dawniej - pomnikiem Powstańców Wielkopolskich).
Na wigilię Bożego Narodzenia w tym roku, szopki bożonarodzeniowe powstały nie tylko w rawickich kościołach. Po wielu latach, również została ustawiona szopka na rawickim Rynku.
W tym roku rawiccy harcerze mieli zaszczyt nieść Betlejemskie Światło Pokoju, nie tylko do kościołów i instytucji w gminie, ale także w Warszawie.
W komendzie powiatowej PSP odbyło się podsumowanie mijającego roku, na którym st. bryg. Sławomir Rojda, komendant powiatowy PSP w Rawiczu przedstawił tegoroczne osiągnięcia i zapoznał planami straży na przyszły rok.
Dla młodzieży ze świetlic socjoterapeutycznych Miejsko-Gminny Ośrodek Wsparcia zorganizował wieczerzę wigilijną w sali widowiskowej Domu Kultury.
W Lesznie odbyło się zebranie przedstawicieli gmin należących do Komunalnego Związku Gmin Regionu Leszczyńskiego, który zajmuje się gospodarką odpadami. Głównym tematem było podjęcie uchwał w sprawie budżetu na 2014 r. i wieloletniej prognozy finansowej.
W trzeciej turze uroczystości z okazji jubileuszu pięćdziesięciolecia małżeństwa udział wzięło dziewięć par, które przybyły do Ratusza na wręczenie odznaczeń „Za długoletnie pożycie małżeńskie”.
Incydent słowny z ujeżdżaniem, nieco rozluźnił atmosferę na ostatniej sesji. Nie będę się pastwił, albo zgodnie z obowiązującą radnych poetyką, nie będę sobie ujeżdżał, a zainteresowanych przenośniami, jakich używają jedni radni i jak je rozumieją inni, zachęcam do oglądania relacji z grudniowej sesji.
W drugiej turze uroczystości z okazji jubileuszu pięćdziesięciolecia małżeństwa udział wzięło dwanaście par, które przybyły do Ratusza na wręczenie odznaczeń „Za długoletnie pożycie małżeńskie”.
Sesja budżetowa trwała w tym roku wyjątkowo krótko. Wszyscy radni zagłosowali za przyjęciem budżetu na 2014 r. Trochę wątpliwości miała trójka radnych SAW przy wieloletniej prognozie finansowej i w głosowaniu nad WPF wstrzymali się.
Działacze "Night Runners" wraz z Wydziałem Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM wręczyli na I Gali Night Runners w Poznaniu nagrody „Złote Gonzalesy” za cały biegowy 2013 rok. Wśród wyróżnionych w kategorii „Impreza Roku” znalazł się Rawicki 24-h Festiwal Sportu.
Seniorzy Dziennego Domu Pomocy Społecznej uczestniczyli w wieczerzy wigilijnej, tradycyjnie w stołówce Ośrodka Pomocy Społecznej.
W Trzebani odbyło się nadzwyczajne zebranie udziałowców spółki MZO, na którym głównym punktem było dokonanie zmian udziałów. Zmiany kosmetyczne, bo dotyczyły niezałatwionego jeszcze umorzenia jednego udziału, który był w posiadaniu powiatu rawickiego.
Ostatni raz w tym roku spotkali się członkowie Rady Osiedla Sierakowo, aby podsumować działalność w 2013 roku.
W tym roku jubileusz pięćdziesięciolecia małżeństwa obchodziło ponad czterdzieści par, więc uroczyste wręczenie odznaczeń „Za długoletnie pożycie małżeńskie” zorganizowano w trzech turach.
Tradycyjnie co roku w okresie Świąt Bożego Narodzenia nie tylko przedszkolaki kolędują z jasełkami w Urzędzie MGR.
W sali Portretowej rawickiego ratusza odbyło się podsumowanie Regionalnego Konkursu "Mój świat, moje marzenia".
W ubiegłym tygodniu burmistrz zaproponował Radzie Miejskiej Gminy Rawicz powołanie Gminnej Rady Seniorów w Rawiczu. Do projektu uchwały została dołączona propozycja statutu Gminnej Rady Seniorów.
W sali Portretowej ratusza Andrzej Celiński, przewodniczący Partii Demokratycznej spotkał się z mieszkańcami.
Na spotkaniu z uczestnikami programu „Twój wybór. Twoja szansa”, który był realizowany przez trzy lata, Władysława Czajkowska przedstawiła końcowe podsumowanie.
W starostwie odbyła się cykliczna narada samorządowców powiatu rawickiego. Głównym tematem było omówienie realizacji ustawy o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej.
Przy okazji handlowej niedzieli przed Świętami Bożego Narodzenia, na Rynku i w Muzeum Ziemi Rawickiej zorganizowany został świąteczny jarmark.
W leszczyńskim ratuszu odbyła się narada samorzadowców subregionu leszczyńskiego, podczas której dyskutowano na temat możliwości aplikowania o środki z WRPO 2014+.
Dwudziesta czwarta edycja Wielkopolskiego Przeglądu "Śpiewamy Kolędy i Pastorałki" odbyła się w sali widowiskowej rawickiego Domu Kultury. Na scenie w godzinach przedpołudniowych wystąpiły chóry szkolne w ramach ósmej edycji przeglądu dla dzieci i młodzieży. W godzinach popołudniowych na scenie prezentowały się zespoły dorosłych chórzystów.
W kolejnym Forum Gospodarczym, tym razem zorganizowanym przez WSSE „INVEST-PARK” w Książu Wielkopolskim, pod tytułem „Nowe Perspektywy”, uczestniczyło ponad 200 samorządowców i przedsiębiorców.
Działacze i młodzieżowi zawodnicy Klubu Strzeleckiego „BOCK” podsumowali uzyskane wyniki w strzelectwie sportowym w 2013 r.
Przez dwa dni można było oglądać gołębie pocztowe na wystawie zorganizowanej w sali sportowej „Kolejarza” przez Oddział Rawicz Polskiego Związku Hodowców Gołębi Pocztowych.
Trzynastego grudnia 1973 r., o godzinie 12.00, w Ratuszu oficjalnie zapoczątkowało działalność Muzeum Ziemi Rawickiej. W rocznicę tego wydarzenia placówka świętowała 40-lecie swego funkcjonowania.
Na zakończenie dwudniowej wystawy gołębi rasowych, ptaków ozdobnych i drobnego inwentarza, która odbyła się w sali sportowej I LO w Rawiczu, Stanisław Projs, prezes stowarzyszenia Hodowców Gołębi Rasowych, Drobiu Ozdobnego i Drobnego Inwentarza uhonorował hodowców, którzy wzięlu udział w dorocznej wystawie.