W Ratuszu odbyło się spotkanie Anity Włodarczyk, mistrzyni i rekordzistki świata w rzucie młotem z władzami samorządowymi gminy i powiatu.
W Ratuszu odbyło się spotkanie Anity Włodarczyk, mistrzyni i rekordzistki świata w rzucie młotem z władzami samorządowymi gminy i powiatu.
Na spotkaniu w Urzędzie MGR projektanci z firmy „Dromax” z Poznania, projektującej wschodnią obwodnicę Rawicza przedstawili już wersję ostateczną projektu tej drogi łączącej ul. Kamińskiego z ul. Sarnowską.
W Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu przedstawiciele Gminy Rawicz (burmistrz, skarbnik i naczelnik wydziału IT) rozmawiali z prezesami Przemysławem Gonerą i Jerzym Puchem o możliwościach sfinansowania niedoborów finansowych zadań inwestycyjnych z zakresu ochrony środowiska.
Mszę dożynkową odprawił ks. Zbigniew Uramowski, proboszcz parafii w Słupi Kapitulnej pw. św. Katarzyny i św. Wawrzyńca, patrona wsi.
W czasie Mistrzostw Świata w Berlinie, finału konkurencji rzutu młotem, w którym występowała rawiczanka Anita Włodarczyk, na telebimie wystawionym na rawickim Rynku jej występy oglądali Bogusław Jusiak, pierwszy trener – szkoleniowiec UKS Kadet, w którym trenowała Anita, oraz grono kibiców na gorąco komentujących poczynania naszej mistrzyni.
Na stadionie im. Floriana Kapały po raz 15. odbył się Turniej o Puchar Burmistrza na Żużlu. W zawodach wystartowali reprezentanci klubów z Ostrowa, Zielonej Góry, Gniezna, Poznania, Wrocławia, Rzeszowa, Lublina, Torunia, Częstochowy, Leszna i oczywiście gospodarzy.
Na strzelnicy poligonowej odbyły się zawody strzeleckie z okazji Dnia Wojska Polskiego i akcji „Lato z LOK 2009”. Organizatorami festynu strzeleckiego był Urząd Miejski Gminy Rawicz, Zarząd Powiatowy LOK, Zarząd Koła nr 4 ZBŻZiORWP oraz OSiR.
W 88. rocznicę tragicznie zakończonej manifestacji bezrobotnych na rawickim Rynku, przedstawiciele władz samorządowych złożyli kwiaty przed pamiątkową tablicą na Ratuszu, upamiętniającą zastrzelonych 19 sierpnia 1921 r. manifestantów.
Na cyklicznym spotkaniu z przedstawicielami lokalnych mediów burmistrz poinformował o ostatnich decyzjach w sprawie pozyskiwania funduszy dla Gminy Rawicz.
Po raz dziewiąty w Szymanowie odbył się przegląd zespołów folklorystycznych, a po raz ósmy pod nazwą: "Hazackie Spotkania Kapel Ludowych im. Anny i Franciszka Brzeskotów".
Szósta edycja zawodów w powożeniu zaprzęgami o puchar burmistrza Gminy Rawicz, dwukrotnie odwoływana z powodów złych warunków atmosferycznych, wreszcie mogła się odbyć w upalną niedzielę.
W 89. rocznicę bitwy warszawskiej w wojnie polsko-bolszewickiej w południe delegacje samorządu, Związku Kombatantów i Byłych Więźniów Politycznych oraz Związku Byłych Żołnierzy Zawodowych i Oficerów Rezerwy złożyły kwiaty w miejscach związanych z wydarzeniami sprzed 90. laty.
Projektanci z firmy SYSTRA, autorzy dokumentacji przebudowy linii kolejowej E-59 Rawicz – Poznań przedstawili w Urzędzie MGR kolejną wersję koncepcji modernizacji odcinka linii kolejowej przebiegającej przez teren Gminy Rawicz.
Na spotkaniu burmistrza z mediami, choć to okres "ogórkowy", redaktorzy interesowali się negocjacjami Urzędu Miejskiego z ENEA S.A., jako, że sporo lamp w mieście i na wsiach nie świeciło się od wielu tygodni.
Sezon dożynkowy w Gminie Rawicz otwarł Józef Mikołajczyk, sołtys Ugody, który w niedzielne popołudnie zaprosił rolników sołectwa Ugoda na dożynki wiejskie.
Mimo, że sezon lotów gołębi pocztowych w pełni, członkowie zrzeszeni w rawickim oddziale Polskiego Związku Hodowców Gołębi Pocztowych musieli doprowadzić teren siedziby stowarzyszenia w Sierakowie gdzie odprawiają ptaki do dalekich lotów do porządku po lipcowej wichurze.
Po kilku miesiącach negocjacji doszło do porozumienia pomiędzy Urzędem Miejskim Gminy Rawicz a zakładem energetycznym ENEA S.A. w sprawie konserwacji oświetlenia ulicznego w Gminie Rawicz.
Na wniosek Zarządu ROD „Zielony Fort” wzdłuż drogi gminnej, prowadzącej od ul. Świętojańskiej na otwarte kąpielisko na poligonie usuwane są stare akacje, które zostały uszkodzone podczas lipcowej nawałnicy, bądź są potencjalnym zagrożeniem dla korzystających z drogi przy „Zielonym Forcie”.
Rejonowe Przedsiębiorstwo Melioracyjne w Żmigrodzie Sp. z.o.o realizuje zadanie „budowę kanalizacji deszczowej w Sierakowie na ul. Leśnej i na ul. Czeladniczej”. Po wybudowaniu kanalizacji deszczowej na ul. Czeladniczej firma rozpoczęła budowę odcinka deszczówki na ul. Leśnej.
Ośrodek Pomocy Społecznej w Rawiczu udzielił poszkodowanym przez nawałnice, które przeszły 22 i 23 lipca przez Gminę Rawicz finansowego wsparcia.
Na zwołanej do Urzędu Miejskiego Gminy Rawicz w trybie pilnym naradzie starosty i burmistrzów włodarze gmin powiatu rawickiego dyskutowali o likwidacji skutków nawałnicy, która 23 lipca Br. w naszym powiecie wyrządziła spore straty materialne i była przyczyną jednego śmiertelnego wypadku.
Tematem wiodącym na pierwszym w sierpniu spotkaniu z redaktorami lokalnych mediów było zaawansowanie w usuwaniu szkód po nawałnicy z 22 oraz 23 lipca 2009 r.
Danuta Różanek, dyrektor rawickiego Oddziału WBK oraz Jarosław Młynarczyk, dyrektor i Bartosz Tomyslak kierownik zespołu Centrum Bankowości Biznesowej WBK w Poznaniu w Urzędzie Miejskim Gminy Rawicz wymieniali z burmistrzem informacje na temat projektów, które Gmina Rawicz mogłaby realizować w ramach inicjatywy JESSICA.