Czytaj więcej... W Rawiczu odbyły się wyjazdowe zajęcia Uniwersytetu III Wieku z Leszna. Uczestników zajęć po stałych ekspozycjach w Muzeum Ziemi Rawickiej oprowadzała Bożena Raus, dyrektor rawickiego Muzeum.

Czytaj więcej...Dwie uczennice szkół podstawowych, które w Rawiczu podczas XVII edycji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wylosowały „funkcję burmistrza i zastępcy”, jeden dzień urzędowały w Urzędzie Miejskim Gminy Rawicz.

Czytaj więcej...Na cmentarzu parafialnym kościoła Św. Floriana w Zielonej Wsi został pochowany, śp. ks. kanonik Alfred Trafankowski (ur. 8.02.1916, zm. 10.01.2009 r.), jeden z najstarszych proboszczów w archidiecezji poznańskiej.

Czytaj więcej...Informacja o zakwalifikowaniu wniosku na „Budowę wschodniej obwodnicy Rawicza” do dalszej „oceny strategicznej” wywołała w mediach falę spekulacji i politycznych komentarzy. Może więc warto przedstawić wszystkie dotąd znane fakty.

Czytaj więcej...Po upływie połowy V kadencji samorządu, burmistrz zaprosił na spotkanie przedstawicieli mediów lokalnych, aby poinformować o tym, co zostało zrealizowane z obietnic wyborczych, a także co nie udało się z programu wyborczego wykonać oraz, jakie dodatkowe poza programem wyborczym Porozumienia Samorządowego zadania zrealizowano w okresie ostatnich dwóch lat.

Czytaj więcej...W sobotę 10 i w niedzielę 11 stycznia 2009 r. odbył się XIX Wielkopolski Przegląd „Śpiewamy Kolędy i Pastorałki”. Udział w imprezie łącznie wzięło prawie 1000 chórzystów i muzyków.

Czytaj więcej...Na rynku zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Organizatorom tegorocznej edycji nie zabrakło ciekawych pomysłów, aby zachęcić mieszkańców do ofiarności.

Czytaj więcej...Wirus grypy, który przez wiele ostatnich lat omijał mnie za sprawą profilaktycznych szczepień, tym razem w czasie, gdy na dworze w Rawiczu termometry wskazały -20oC, skutecznie zaprosił mnie na tradycyjne w takich sytuacjach trzy dni zaległego urlopu wypoczynkowego za dwa tysiące któryś tam rok. Jako że w te dni wyjątkowo dużo czasu muszę spędzać w kuchni (do której na co dzień, zawsze z braku czasu, zaglądam rzadko), bo łykanie żółtych, czerwonych, zielonych i innych kolorowych pigułek związane jest z gotowaniem herbaty i innych płynnych potraw, aby przez chwilę oderwać się od bieżących problemów, przyszło mi do głowy napisanie felietonu kulinarnego.

 

Czytaj więcej...Obiecałem zamieścić na swojej stronie, jak tylko otrzymam, wystąpienia radnych - szefów klubów opozycji na temat mojego projektu budżetu Gminy Rawicz na 2009 r., które odczytali na XIX sesji RMGR 30 grudnia 2008 r. Czynię to zatem. Nie omieszkam również ustosunkować się do ich wypowiedzi.